Oferta

Alkomaty

Naszą firma jest oficjalnym przedstawicielem polskiego producenta alkomatów marki AlkoHit, na miejscu staramy się posiadać zawsze kilka modeli alkomatów w różnym przedziale cenowym.

Służymy wykonywaniem napraw Gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych urządzeń marki AlkoHit.

Wykonujemy kalibracje jak i wydajemy Świadectwa Wzorcowania dla Alkomatów Sądowych.

Alkomaty – urządzenia pomiarowe służące do badania wydychanego powietrza w celu sprawdzenia zawartości alkoholu.

Jaki alkomaty rozróżniamy ?

Czym się różnią i na co zwrócić uwagę przy wyborze ?

Jaki do domu jaki do firmy ?

Wybór alkomatów na naszym rynku jest ogromny, ale jak na każdym rynku można na nim wyróżnić produkty profesjonalne (ze względu na użyte części i parametry techniczne) jak i zdecydowanie amatorskie które bardziej mogą służyć jako „gadżet” a nie urządzenie pomiarowe.

Różnice które wpływają na cenę urządzenia jak i dokładność pomiaru oraz późniejszy serwis wynikają głównie z użytego sensora czyli tak zwanego czujnika.

Rodzaje sensorów :

Półprzewodnikowe – zastosowane w najtańszych urządzeniach, najmniej dokładny pomiar ze względu na to, iż sensor reaguje nie tylko na alkohol ale też zapach pożywienia, lub wiele innych otaczających substancji w powietrzu innych niż alkohol. Sensor ten nie jest odporny na dużą ilość kalibracji, wytrzymuję najmniejszą liczbę badań między kolejnymi kalibracjami, które należy wykonywać nie później niż co 6 miesięcy.

Elektrochemiczne – idealny stosunek ceny do otrzymanego produktu, bardzo dokładny, sensor stosowany w urządzeniach policyjnych, służbach mundurowych jak i alkomatach stosowanych w firmach przystosowany do badań dużej częstotliwości osób w krótkim czasie. Czas pomiędzy kalibracjami zazwyczaj 12 miesięcy, lub określoną przez producenta liczbę badań.

Spektrofotometryczne – najdroższy i najdokładniejszy, stosowany w urządzeniach stacjonarnych, działający na podczerwień, głównie w alkomatach sądowych. Rzadko spotykany, ceny zaczynają się od 8000 zł.

Kupując dzisiaj alkomat najrozsądniejszym wyborem będzie taki wyposażony w sensor Elektrochemiczny, gdyż daje najbliższy prawdzie wynik pomiaru, ich ceny za dobry Krajowy produkt zaczynają się już ok 300 zł.

Do użytku domowego wystarczający będzie taki w przedziale cenowych do 400 – 500 zł.

Jeśli zależy nam na kompaktowym rozmiarze, dobrym sensorze, wymiennych klasycznych bateriach, pamięci ostatnich kilku badań, godnym polecenia jest model AlkoHit X3 w cenie 350 zł.

Jeśli chcielibyśmy posiadać urządzenie bardziej zaawansowane, z możliwością badań za pomocą ustnika jak i lejka, z sensorem odpornym na wyższe stężenia maksymalne alkoholu nawet do ponad 6 promili idealnym wyborem będzie AlkoHit X50 w cenie 550 zł.

Idealnym urządzeniem dla firmy, gdzie możemy badać większą ilość osób w krótkim czasie, będzie Alkomat który możemy podłączyć do komputera w celu zgrania 20 000 ostatnich pomiarów, wyposażony w akumulator Li-ion i ładowarkę z kablem USB oraz oprogramowaniem na płycie CD zdecydowanie najlepszym wyborem będzie AlkoHit X60 w cenie 680 zł, który w wyższej cenie może być również wyposażony w skrzyneczkę Aluminiową co sprawia iż zestaw wygląda profesjonalnie i prestiżowo.

Urządzenie dla dużych firm lub osób chcących posiadać Alkomat Sądowy, czyli taki który zgodnie z Polskim prawem jest wyposażony w Świadectwo Wzorcowania wydane przez Akredytowane Laboratorium, dzięki temu pomiar z takie urządzenia może służyć jako dowód w sprawie sądowej, polecamy model AlkoHit X100 w cenie 950 zł.

Urządzenie to posiada zalety alkomatów policyjnych, możliwość wykonania 350 pomiarów w ciągu godziny, akumulator Li-ion, zgrywanie pomiarów do komputera, możliwość wyposażenia w przenośną drukarkę do wydruku badania, układ kontroli wydychanego powietrza, system blokujący nieprawidłowe wykonanie pomiaru. To cechy dzięki którym to urządzenie jest używane przez służby mundurowe między innymi w Polsce, Belgii, Włoszech, Francji.

Bagażniki Bazowe

Bagażnik bazowy to niezbędny element umożliwiający montaż na dachu samochodu różnego rodzaju uchwytów i innych bagazników. Składa się z dwóch belek stalowych lub aluminiowych montowanych w poprzek dachu auta. Należy dobrać w fachowy sposób bagażnik bazowy, gdyż każde samochód ma inny dach, inne wymiary i praktycznie zawsze wymaga to pewnych zmian w ustawieniach takiego bagażnika.
Dzięki belkom bazowym możemy zamontować na dachu uchwyty do przewozu rowerów, box bagażowy, lub uchwyty narciarskie a nawet przewieźć długie przedmioty takie jak np. drabinę.

Ceny zakupu bagażników bazowych są uzależnione od konkretnego modelu samochodu, wahają się średnio od około 300 zł do 800 zł.

Cena za wypożyczenie bagażnika bazowego w naszej firmie to koszt od 10 zł / doba

Bagażniki Rowerowe

Jednym z rozwiązań problemów z przewożeniem rowerów jest ich transport. Wybór odpowiedniego bagażnika rowerowego do konkretnego modelu auta oraz indywidualnych potrzeb klienta jest niezwykle ważny.
Firma Bagażniki Tychy w swojej ofercie posiada szeroką gamę różnorodnych bagażników rowerowych montowanych w zależności od potrzeb :
– na dachu auta
– na haku holowniczym
– na tylnych drzwiach
Dobór odpowiedniego bagażnika na rower sprawi, że będziesz mógł w pełni cieszyć się zaplanowanym wyjazdem.

Boxy i bag narciarskie

Boxy są wygodnym oraz najpopularniejszym sposobem na przewożenie dodatkowego ładunku gdy w aucie braknie miejsca.
Niezastąpione boxy są w zimę gdy potrzebny jest transport nart, snowboardu czy innych sprzętów sportowych,
w lato boxy natomiast sprawdzają się doskonale przy przewożeniu bagażu letniego.

Haki holownicze

Posiadamy w ofercie haki holownicze najlepszych marek na naszym rynku. Westfalia, Brink, Auto Hak, Steinhoff. Sprzedajemy i montujemy, haki oraz wiązki elektryczne. Zapewniamy kompleksową obsługę w tej dziedzinie.

Łańcuchy sniegowe

Łańcuchy Śniegowe – to już nie gadżet zimowego kierowcy, lecz w większości kurortów narciarskich obowiązek. Austria pewne partie Słowacji oraz Włoch, wybierając się na zimowe szaleństwa musimy pamiętać o łańcuchach gdyż ich nie posiadanie grozi mandatem przewyższającym ich zakup kilkukrotnie. Poza obowiązkiem należy sobie zdać sprawę że łańcuchy zapewniają nam największe bezpieczeństwo w czasie podróżowania po śniegu i lodzie, żadne opony zimowe i systemy bezpieczeństwa w które jest wyposażone auto nie są w stanie zapewnić takiej przyczepności w kopiastym śniegu.
Podczas dużych wzniesień jak i stromych zjazdów których bardzo wiele w rejonach stoków narciarskich powinniśmy kłaść duży nacisk na bezpieczeństwo nasze i pasażerów.

Łańcuchy śniegowe oferujemy z trzech grupach:

Budżetowe – proste łańcuchy bez napinacza, do samochodów wyposażonych w felgi stalowe o dużym profilu opony.

Średniej klasy – łańcuchy posiadające napinacz, mogą być wyposażone w ochraniacze do felg aluminiowych.

Wysokiej klasy – łańcuchy montowane w formie nakładki na zewnętrznej części koła, przystosowane do samochodów o dużych rozmiarach felg, niskich profilach opon, oraz małym prześwicie między oponą a zawieszeniem samochodu.

Najważniejsze przy wyborze łańcucha do naszego samochodu jest dobór łańcucha pod względem rozmiaru opon w samochodzie, rodzaju felgi (stalowa, aluminiowa), następnie wybór pod względem szybkości, łatwości i komfortu w czasie montażu i demontażu takiego łańcucha.

Przyczepki rowerowe

Przyczepka rowerowa to obowiązkowy sprzęt sportowy dla aktywnego rodzica. Dzięki niej nasza mała pociecha będzie mogła towarzyszyć nam w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Bieganie, spacer czy jazda na rowerze to wszystko gdzie my cieszymy się piękną pogodą, i zdrowym ruchem, a nasze dziecko jest w bezpieczny sposób przewożone w komfortowych warunkach. Ważne by przyczepka była BEZPIECZNA i posiadała niezbędne ATESTY. Tylko daje nam pewność w najważniejszym aspekcie jakim jest zdrowie i wygoda dziecka.