Łańcuchy Śniegowe

Łancuchy Śniegowe

to już nie gadżet zimowego kierowcy, lecz w większości kurortów narciarskich obowiązek. Austria pewne partie Słowacji oraz Włoch, wybierając się na zimowe szaleństwa musimy pamiętać o łańcuchach gdyż ich nie posiadanie grozi mandatem przewyższającym ich zakup kilkukrotnie. Poza obowiązkiem należy sobie zdać sprawę że łańcuchy zapewniają nam największe bezpieczeństwo w czasie podróżowania po śniegu i lodzie, żadne opony zimowe i systemy bezpieczeństwa w które jest wyposażone auto nie są w stanie zapewnić takiej przyczepności w kopiastym śniegu.

Kryteria Wyboru

Podczas dużych wzniesień jak i stromych zjazdów których bardzo wiele w rejonach stoków narciarskich powinniśmy kłaść duży nacisk na bezpieczeństwo nasze i pasażerów.

Najważniejsze przy wyborze łańcucha do naszego samochodu jest dobór łańcucha pod względem rozmiaru opon w samochodzie, rodzaju felgi (stalowa, aluminiowa), następnie wybór pod względem szybkości, łatwości i komfortu w czasie montażu i demontażu takiego łańcucha.

Łańcuchy śniegowe oferujemy w trzech grupach:

  • Budżetowe (cena 150 zł - 200 zł) – proste łańcuchy bez napinacza, do samochodów wyposażonych w felgi stalowe o dużym profilu opony.
  • Średniej klasy (cena 280 zł - 600 zł) – łańcuchy posiadające napinacz, mogą być wyposażone w ochraniacze do felg aluminiowych.
  • Wysokiej klasy (1400 zł – 2500 zł) -  łańcuchy montowane w formie nakładki na zewnętrznej części koła, przystosowane do samochodów o dużych rozmiarach felg, niskich profilach opon, oraz małym prześwicie między oponą a zawieszeniem samochodu.

Opublikowane przez: admin